תאורת גן נכונה

התמורות העצומות שחלו בחיינו בעשורים האחרונים משתקפות כמעט בכל תחום אפשרי וניתן להבחין ביישומי הפיתוחים הטכנולוגיים המשפרים את אורח החיים היומיומי של כולנו. במקביל לניסיונות חוזרים ונשנים לשיפור אורח החיים באמצעים שונים, ניכרת עלייה בחשיבותו של עקרון השמירה על איכות הסביבה, המתבטא בתהליך הייצור כולו, כאמור, בתחומים שונים של חיינו. 

איזה תאורה מתאימה לבית?

אלו בינינו שזכו להכיר את היתרונות העצומים המוצעים בעיצוב גינה פרטית חכמה, יודעים, אולי במתי מעט, את היקפה של תופעה זו, המבשרת עימה ייצור אינסופי של טכנולוגיות חסכוניות במים או בחשמל, העושות שימוש בחומרים ממוחזרים וחומרים טבעיים בלבד. אחד החידושים המשמעותיים יותר הינו שילוב נורת הLED בתאורת הגן. רבים יודעים כיום כי תאורת גן נכונה וחכמה, העושה שימוש מושכל באנרגיות ובמשאבי הטבע השונים, הינה בבחינת תרומה עצומה לאקולוגיה מחד, וחסכון לא מבוטל בהוצאות הפרטיות מאידך.

נכון להיום, ישנן שתי שיטות של תאורת גן נכונה המשולבות בתהליך תכנון הגינות. שתי שיטות אלו מעניקות חשיבות ראשית כל, לחסכון המתבקש בצריכת האנרגיה ועל כן, צריכת החשמל שלהן נמוכה באופן בלתי רגיל, כך שההוצאות השנתיות על תאורת הגן הנכונה מצטמצמות לסכומים אפסיים כמעט. טכנולוגיית הLED, היא הטכנולוגיה האחרונה בכל הקשור לתאורת גן נכונה, מסתמנת כיוצרת רפורמה משמעותית הן בתאורת הגן הפרטי והן מבחינת תאורה ציבורית.

תאורת LED לגינה

אלו בינינו שכבר השכילו להכיר את יתרונותיה של נורת הLED, נהנים מאור הרמוני ורך, הניתן לוויסות על ידי התאמה מראש. את התאורה המופקת באמצעות נורת הLED ניתן למצוא בגוונים שונים, כך שהמראה הסופי המתקבל בגינה הפרטית נמצא הרומני וקסום, פסטורלי ומשרה נינוחות אין קץ. 

בניגוד לסוגים אחרים של תאורת גן הקיימים כיום, נורות הLED אינן מזיקות לעיניים וכמו כן, אינן מכילות כספית. בהיותן צרכניות ממש קטנות של אנרגית חשמל, הופכת נורת הLED להצלחה מטאורית בתחום עיצוב גינות גן פרטיות וציבוריות, סוחפת אחריה כל שנה עוד ועוד מעריצים ולקוחות נלהבים. חשוב מאד לשלב את התאורה באופן חכם וכן לתכנן את שעות הפעילות שלה בהתאם לצרכי הדיירים בבית, שעות הערות ושעות ההימצאות, כדי לחסוך ככל הניתן בייצור אנרגיית חשמל.